You are currently viewing Jak przyspieszyć odchudzanie? W 6 krokach

Jak przyspieszyć odchudzanie? W 6 krokach

Oczywiste jest, że zdrowie i dobre samopoczucie są bardzo ważne w życiu każdego. W tym artykule skupimy się na tym jak w 7 krokach poczuć się lepiej ze sobą i osiągnąć swoją wymarzoną masę ciała ale i przy okazji poprawić zdrowie. Czytaj dalej jeśli chcesz się dowiedzieć więcej. Wiedza może pomóc zacząć działać ale to czy uda się zmiana zależy czy dobrze zostanie wprowadzona. 

Jak przyspieszyć odchudzanie w 6 krokach 

Chciałbyś osiągnąć swoje cele ale zastanawiasz się jak przyspieszyć cały proces i cieszyć się piękną i szczupłą sylwetką? 🤔

Krok 1. Jedz regularnie – nie pomijaj posiłków.
Regularność pomoże przyspieszyć metabolizm. Do potraw dodawaj ostre przyprawy, które mają właściwości przyspieszające tempo metabolizmu  np.pieprz, imbir, chili zawierają substancje, które lekko podnoszą temperaturę ciała i przyspieszają metabolizm

Krok 2. Unikaj przetworzonych produktów.
Ogranicz ilość przetworzonej żywności w diecie, zastępując ją świeżymi owocami, warzywami i produktami pełnoziarnistymi. Nie tylko dostarczą wielu cennych składników odżywczych ale i zaspokoją chęć podjadania 

Krok 3.Aktywność fizyczna. 

Regularna aktywność fizyczna, nawet w postaci krótkich spacerów, może pomóc przyspieszyć spalanie kalorii i poprawić samopoczucie.

Pamiętaj, że mięśnie potrzebują nawet 3 razy tyle kalorii, co tkanka tłuszczowa. Jeżeli to możliwe zacznij jeździć do pracy komunikacją miejską, chodź po schodach, wysiądź przystanek wcześniej i zrób sobie spacer, a po pracy ćwicz w domu. Przykładem treningu, który przyspiesza metabolizm, są interwały. Pamiętaj również o ćwiczeniach siłowych.

Krok 4. Pij dużo wody.
Dzięki wodzie przyspieszysz wydalanie toksyn z organizmu i przemianę materii.

Krok 5. Suplementacja.
Właściwie dobrana suplementacja nie tylko zapewni organizmowi wszystkie potrzebne składniki ale może też przyspieszyć przemianę materii. Jednym ze składników przydatnych w procesie odchudzania jest chrom to składnik mineralny, który pomaga  zmniejszyć apetyt na słodycze. 

Krok 6. Konsultacja.
Jeśli nie wiesz jak zacząć, brakuje Ci motywacji lub masz jakieś problemy zdrowotne warto jest skonsultowanie się ze specjalistą. 

Czasem brak zmiany mimo starań jest niemożliwy do osiągnięcia jeśli nie rozwiążemy problemu, który hamuje proces zmiany. Wspólnie opracowana strategia może przyspieszyć zmianę. Problemy zdrowotne mogą być też przeszkodą w osiągnięciu celu i poprawy samopoczucia. 

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą, a może chcesz skutecznie schudnąć? 

CZYTAJ DALEJ 

Dodaj komentarz