You are currently viewing Fit Słodycze sposobem na skuteczne odchudzanie?

Fit Słodycze sposobem na skuteczne odchudzanie?

Odpowiednia dieta odgrywa kluczową rolę w zdrowiu i może poprawić samopoczucie. Rezygnacja ze słodyczy dla wielu jest trudna czasem nawet niemożliwa. Przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe są trudne do zmiany.  Czy na pewno musimy rezygnować ze słodkiego smaku, aby osiągnąć cele? Rozwiązaniem mogą być fit słodycze będąc dobrą alternatywą dla tradycyjnych, często wysokokalorycznych przekąsek. Oto dlaczego warto rozważyć włączenie ich do swojej diety odchudzającej.

Mniej kalorii, więcej smaku

Jednym z powodów, dla których fit słodycze zyskują popularność, jest fakt, że są one zazwyczaj mniej kaloryczne niż ich tradycyjne odpowiedniki. Ich zaletą jest to, że wiadomo co jest w składzie fit słodkości. Dzięki zastosowaniu zdrowszych składników, ograniczenie cukrów, dodatków do żywności fit słodycze  są dobrym rozwiązaniem na utrzymanie dobrego samopoczucia i osiągnięcia celów. 

Wartości odżywcze Fit Słodyczy

Cechą charakterystyczną Fit słodkości jest zastąpienie niezdrowych dodatków takich jak np. konserwanty, cukier, syrop glukozowo fruktozowy zdrowymi produktami, które mają wiele wartości odżywczych i cechują się np. mniejszą ilością kalorii, większą zawartością błonnika, który korzystnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego oraz dodatek suprefoods. 

Porcje czy to ważne?

Fit słodkości dobrze działają na zdrowie psychiczne podczas diety nie zmienia to jednak tego, że nawet i fit słodkości mają kalorie, które w nadmiarze mogą spowodować wzrost masy ciała lub brak postępów w odchudzaniu. Dobrą wiadomością jest jednak to, że często zmiana produktów spożywczych, które są
w tradycyjnych słodkościach na zdrowe odpowiedniki może ułatwić osiągnięcie celu np. odchudzania poprzez zwiększenie ilości błonnika pokarmowego, który sprzyja zmniejszeniu porcji spożywanych posiłków i osiągnięcie satysfakcji. 

Motywacja

Dążenie do celu często jest trudne, czasem przeszkody stają na drodze, na które nie ma wpływu takie jak brak motywacji lub po prostu przyzwyczajenia, które utrudniają zmianę nawyków.  Fit słodycze są świetne na zwiększenie motywacji do działania.
W dużej mierze zdrowie psychiczne odpowiada za motywację ale i możliwość zmiany, która została zaplanowana. Stres i pośpiech często są powodem braku efektów, a brak zmiany niestety prędzej czy później powoduje, że mimo wysiłków nic się nie zmienia. Dlatego warto jest zadbać o spokój, który ułatwi zmianę. Czując, że możesz cieszyć się smakiem słodyczy bez wyrzutów sumienia, łatwiej będzie trzymać się swojego planu żywieniowego i utrzymywać zdrowe nawyki. 

Różnorodność Smaków

Fit słodycze mogą mieć wiele smaków jakie tylko chcesz. Dzięki różnorodności, zawsze znajdziesz coś, co odpowiada Twoim upodobaniom smakowym i sprawi, że łatwiej będzie trzymać się zdrowej diety. Mogą być doskonałym wsparciem dla osób dążących do utraty masy ciała, będąc alternatywą i zdrowszym wyborem. Zastanów się nad ich włączeniem do swojej diety i ciesz się smakiem bez wyrzutów sumienia!

Oto kilka rad jak zrobić Fit słodkości 

Przejdźmy więc do działania, jak zrobić fit słodycze, które nie tylko dostarczą przyjemność, ale także będą sprzymierzeńcem Twojego zdrowego stylu życia.

1. Zmniejsz o połowę ilość cukru.

2. Zastąp część, lub cały cukier erytrytolem, stewią.

Stewia jest źródłem związków o silnym działaniu przeciwutleniającym, które ograniczą szkody spowodowane stresem okydacyjnym.

3.Dodaj do wypieków banany dzięki temu wypieki, owsianki, jaglanki będą naturalnie słodkie. 

4. Do wypieków używaj różnych rodzajów mąk takich jak mąka orkiszowa pełnoziarnista, owsiana, kukurydziana, z ciecierzycy.

5. Dodawaj otręby do wypieków. 

Dzięki temu zwiększasz ilość błonnika pokarmowego, który zwalnia wchłanianie cukrów prostych w przewodzie pokarmowym.

6. Dodaj miarkę odżywki białkowej. 

Zwiększysz dzięki temu ilość białka. Białko jest niezbędnym składnikiem budulcowym organizmu oraz przedłuża uczucie sytości.

7. Zamiast śmietany, wody czy zwykłego jogurtu dodaj jogurt typu islandzkiego. 

Jogurty dzięki zawartości bakterii probiotycznych stymulują wzrost korzystnej mikroflory jelitowej. Są również źródłem wartościowego białka.

8. Dodawaj owoce. 

Dzięki temu zwiększasz ilość błonnika pokarmowego, który zwalnia wchłanianie cukrów prostych w przewodzie pokarmowym. Owoce są także źródłem wielu witamin i składników mineralnych, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu.

9. Zamiast czekolady możesz używać ciemnego kakao bez cukru.

Kakao jest bogate w polifenole związki antyoksydacyjne, które chronią organizm przed stresem oksydacyjnym. 

Ważne jest żeby kakao było jak najmniej przetworzone ponieważ tylko wtedy ma najwięcej wartości odżywczych korzystnych dla zdrowia. Unikaj czekolad z cukrem
i dodatkami. Najlepiej kupuj czekoladę 85% lub więcej. 

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą, a może chcesz skutecznie schudnąć? 

KLIKNIJ W LINK

 

Dodaj komentarz