You are currently viewing Zadbaj o odpowiednie nawodnienie

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie

Woda jest ważnym składnikiem każdej komórki ciała, tkanek, narządów. Uczestniczy we wszystkich procesach biologicznych organizmu. Bierze udział w następujących funkcjach organizmu:

  • reguluje temperaturę ciała,

  • oczyszcza organizm – usuwa uboczne produkty przemiany materii,

  • przenosi składniki odżywcze, tlen i glukozę do komórek w celu dostarczenia energii,

  • naturalnie nawilża skórę i inne tkanki,

  • amortyzuje stawy i pomaga wzmocnić tkankę mięśniową,

  • rozpulchnia masy kałowe i zapobiega zaparciom.

Odwodnienie organizmu sygnalizowane jest nie tylko silnym uczuciem pragnienia, ale innymi objawami, płynącymi z Naszego organizmu jak np: ból brzucha czy głowy, zaburzenia koncentracji i spadek nastroju.

To tylko początkowe objawy picia zbyt małej ilości płynów – odwodnienie na poziomie 15% może być niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale nawet życia.

Skutki wypijania zbyt małej ilości wody i niskie nawodnienie, jesienią daje pogorszenie kondycji  włosów, skóry i paznokci, które narażone przez wiele letnich tygodni na wysokie temperatury, promienie słoneczne, a czasem też słoną wodę tracą swój zdrowy wygląd właśnie jesienią.

Jak sobie pomóc?

Obok dostarczania sobie wody (30 ml/ kg masy ciała), warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które bazują na aloesie. Roślina ta znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości kojących, zdrowotnych, uodparniających, ale też nawadniających. Aloes w ponad 90% składa się z wody, co sprawia, że znakomicie uzupełnia dietę w płyny, ułatwiając optymalne nawodnienie organizmu.

W trakcie silnych upałów sama woda może nie wystarczyć, wtedy warto sięgnąć po elektrolity, które dodane do wody, odpowiednio nawodnią organizm, zwłaszcza podczas aktywności na świeżym powietrzu.

A co z odżywianiem zewnętrznym?

Oczywiście Nasz wygląd uzależniony jest w większości od tego co zjadamy i wypijamy. Warto jednak zadbać również o odpowiednie kosmetyki, które zregenerują skórę i włosy po letnich upałach. Tu znowu świetnie sprawdzają się kosmetyki naturalne na bazie aloesu.

Zapraszam Cię do kontaktu jeżeli chcesz dowiedzieć jaki aloes, elektrolity czy naturalne kosmetyki warto stosować, żeby zadbać o swoje zdrowie i wygląd po lecie: agnieszka.jezewska@coio.pl

Dodaj komentarz